• Ваш кошик порожній!

Статті

Статті

Наукове, публіцистичне твір невеликого розміру в збірнику, журналі чи газеті.

Чому сучасні процесори працюють на низьких частотах?
Чому сучасні процесори працюють на низьких частотах?

Більша частота і більше ядер! Здавалось би це єдине кредо успіху, але направді не все так просто. Це так само, як порівнювати сучасні фотокамери покількості мегапікселів. Ще Pentium 4 випускався на 4Ghz і досягнув по-суті найвищої планки по частоті. Подальше її підняття практично неможливе, потребує більших енергетичних потужностей, охолодження. Але головне, щопри виробництві значнозменшується вихід працюючих виробів.

0

Чому варто міняти термопасту
Чому варто міняти термопасту

Для чого взагалі потрібна термопаста? Термопаста - це спеціальний склад, який наноситься між охолоджуваною поверхнею і радіатором. Вона потрібна для більш надійного і повноцінного контакту. Термін придатності термопасти безпосередньо залежить від умов експлуатації. Якщо інтерфейс сильно нагрівається і регулярно пропускає багато тепла, то з часом паста втратить свої теплопровідні властивості. Міняти її в середньому варто раз в рік.

35

Як впливає кількість ядер на FPS
Як впливає кількість ядер на FPS

Часи, коли процесори були одноядерні давно в минулому, та і розробники навчилися створювати ігри з підтримкою багатопотоковості. На сьогоднішній день AMD та Intel демонструють чудову продуктивність на 1 ядро. Проте, давайте поглянемо як власне їх кількість впливає на продуктивність у іграх.   Як видно з результатів тесту для того, щоб розкрити можливості відеокарти в сучасних іграх вже не достатньо 4 ядер 4 потоків (золотий стандарт минулих років). А от по ціні-якість найкраще у 2021 році буде конфігурація на 6 ядер/6 потоків. А от, щоб відеокарта повністю розкрила свій обчислювальний потенціал потрібно 8 ядер/8 потоків. Більше 8 ядер вже не дає відчутного збільшення частоти кадрів у іграх, тому геймерам варто на тому і зупинитися.   А хто займається рендером та 3D дизайном, то тут кореляція пряма, тобто чим більше ядер тим і краща загальна продуктивність.

35