Таке питання постає перед людьми, які зацікавились підводною фотографією чи фільмуванням. Найбільш гостро воно постає перед тими користувачами, які за власної необачності (чи за тимчасового погіршення координації рухів) змушені виймати свій улюблений пристрій з калюжі, озера, річки тощо. Короткий спойлер – можна, якщо дуже хочеться, але як завжди є одне але.
По перше треба пересвідчитись, що Ваш телефон захищений сертифікатом IP International Protection markin, тобто стандартом міжнародної сертифікації захист. Перша цифра позначає захист від пилюки, друга - захист від води. Якщо ваш смартфон має ступінь не нижче за IP67 (перша цифра відповідає за пил, де 6 - повний захист від пилу, друга цифра відповідає за вологу, де 7 – короткочасне занурення на глибину до 1 м) то в теорії можна знімати під водою. Такий захист мають Iphone 7 та наступні покоління. Починаючи від Iphone XS та вище пристрої отримують захист IP68. Їх вже можна занурювати на глибину до 6 метрів на тривалий час, більше ніж 30 хвилин.
Проте навіть сама Apple не рекомендує плавати зі смартфоном, тому що захист може послаблюватися під впливом різних умов. Серед них і температура води, і її солоність, і особливо, на перший погляд, незначні деформації девайсу після падіння. Але особливої уваги слід надавати пристроям, щодо яких здійснювався ремонт у несертифікованих сервісних центрах.
Підсумовуючи все вищенаведене, можемо порекомендувати наступний підхід. Якщо вам раптом у ванній закортіло подивитися кліп Христини Соловій та гурту Калуш - будь ласка, скоріш за все Вашому смартфону нічого не станеться. Але знімати рибок у відпустці в Шарм-ель-Шейху - це погана ідея. Краще купити спеціальний водонепроникний чохол
.
