Як показує досвід, операційна система Windows досі займає панівні позиції на персональних комп’ютерах та ноутбуках звичайних користувачів. І це обумовлено перед усім звичкою, яка прийшла ще з до-інтернетних часів, коли компютери були велетенським магічним пристроєм, з велетенського голубого ока якого квадратними вікнами на нас дивилась Windows так само зачаровано як і ми на неї.
Та час йшов вперед (доречі завжди чомусь тільки вперед) і першим реальним і досі найбільшим конкурентом Windows позиціонувалась MacOS від Apple. Потім з’явився Android та iOS. Ці операційні системи довели, що гаджети можуть конкурувати з всесильним Microsoft не лише у нескладних щоденних задачах, звінках та любительських фотографіях, але й збираючи велетенську аудиторію в іграх, що потребують важкої динамічної графіки.
Та якщо Ви не фанатієте від Танчиків, не коллитесь у дьютях і не … ну не знаю, чим там ще завантажують свій мозок сучасні геймери, і якщо Вам десь отам далеко в серці трішечки скрегоче черв’ячок кожного разу, коли Ви крякаєте свою кохану 10-ку, то я раджу спробувати Linux.
На сьогодні їх є велетенська кількість, і всі на перший погляд дещо дивні, інакші, незручні. Але якщо спробувати, попрацювати і розібратись у них, то можна побачити, що це логічна і завершена ОС. Майже для будь-якої програми є вже давно свій аналог для Linux. Працюючи над звичайними щоденними задачами, переглядаючи інтернет, програмуючи чи навіть будуючи складну графіку вже можна найти необхідний інструмент, що дозволить себе почувати так само зручно. А користуючись Ubuntu більше кількох місяців Ви вже замислитесь, чи варто перелітати назад у царство Microsoft.
У себе всередині компанії ми вже давно замінили ше колись популярну Windows 7 на кілька різних дистрибютивів Linux. Не все було гладко, не завжди получалось знайти заміну офісним додаткам, архіваторам чи - найголовніше, Photoshop. Складно також розібратись в UI, а головне змінити Windows-мислення пересічного “маленького українця”. Та на сьогодні це все вже позаду, а Linux дозволяє розширювати горизонти і вчитись чомусь новому.