Як вибрати диск SSD?
SSD давно не розкіш. Всі вже так звикли до них, що знають, якщо у комп’ютері “стоїть” SSD то працювати він буде набагато краще, ніж з HDD. На сьогодні такі диски встановлюють навіть у бюджетні моделі ноутбуків, а стареньким комп’ютерам SSD дає нове життя. Як вибрати SSD накопичувач та не заплутатися у виборі? Про це наш наступний короткий допис.
Форм фактор. Це по суті, який фізичний вигляд має накопичувач та як він підключається до материнської плати. Це SATA, mSATA, M.2, U.2 й PCI-Express.
Інтерфейс підключення, їх всього два SATA та NVME. Це те, як дані будуть переміщуватися всередині SSD та в напрямку до інших пристроїв, материнської плати чи процесора. SATA, інтерфейс всім добре знайомий, позаяк HDD диски підключаються саме через нього, має пропускну здатність до 600 МБ/c, це більш ніж достатньо для HDD (максимум це 200-250 МБ/с), але SSD можуть куди швидше. Саме тут на допомогу приходить інтерфейс наступного покоління NVME, який підключається через роз’єм PCI-Express. Тут вже можна розігнатися до 7,88 Гбайт/с, правда далеко не кожна материнська плата підтримує такий протокол передачі даних, тому треба звертати увагу при виборі плати.
Але, як надовго вистачить ресурсу SSD? Як відомо, комірки пам’яті зношуються, тому з часом накопичувач припинить свою роботу. Виробник вказує параметр TWB — Terabytes written. Для прикладу візьмемо SSD Kingston A400 SATA об’ємом 240 Гб, TWB якого складає 80 Тб. Тобто, якщо кожного дня записувати на диск 100 Гб даних, ресурс “зноситься” за 2.1 роки. Погодьтеся, що рідко хто так навантажує диск комп'ютера, а за більш “нормальних” умов - офісні завдання, браузер та ігри SSD вистачить на роки.
Маємо надію, що трохи прояснили ситуацію з SSD накопичувачами, бо правильний вибір дозволить не переплатити зайві кошти та досягти чудової продуктивності.
