Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Особистий кабінет
Меню
Наша адреса: м. Львів Янева 25 офіс 4/7
м. Львів Янева 25 офіс 4/7
+38(073) 073 22 11 +38(096) 091 22 11 Замовити дзвінок

Чому сучасні процесори працюють на низьких частотах?????

Чому сучасні процесори працюють на низьких частотах?????
Більша частота і більше ядер! Здавалось би це єдине кредо успіху, але направді не все так просто. Це так само, як порівнювати сучасні фотокамери покількості мегапікселів.
Ще Pentium 4 випускався на 4Ghz і досягнув по-суті найвищої планки по частоті. Подальше її підняття практично неможливе, потребує більших енергетичних потужностей, охолодження. Але головне, щопри виробництві значнозменшується вихід працюючих виробів.
Сучасні процесори - це складні пристрої і давноне являються лише справними виконавцями написаного програмного коду. Для початку слід зазначити,щоні одна ассемблерна команда не виконуєтсья на процесорі напряму. Вбудований механізм перетворює х86 код на ще більш низькорівневі інструкції.Таким чином мікрокод сучасного процесора можна уявити як емулятор архітектури х86. Реально всі операції виконуються на віртуальній машині. Але головне, це цілий світ оптимізацій виконання коду, передбачення переходів, спекулятивне виконання операцій, коли команда виконується іншим ядром паралельно ще до того, як донеї дійде черга. Процесор здатен переставляти інструкції місцями, якщоїх виконання не пов’язане між собою.
Додаймо також конвеєризацію, паралельне виконання і все нові та нові розширення архітектури (SSE, AVX та інші). В нових мікропроцесорах алгоритми все покращуються і покращуються, тому пришвидшення роботи йде в більшій мірі за рахунок цього.
Накінець в нових чіпах потужніше залізо (наприклад кеш-пам’ять) і швидші з’єднання по шинах даних. Обмін з пам’яттю йде миттєво, команди читання-запису все менше сповільнюють процесор. Залишилось лише згадати за зв’язок між ядрами, який вже давнопобудований на зовсім інших принципах. Тепер два ядра вже не є окремими практично незалежними одиницями (посуті процесори в процесорі), а функціонують в тісній взаємодії один з одним. Кому цікаво, пропонуємо почитати за технологію Infinity Fabric в чіпах Ryzen.
Хороша новина, щоз великою долею ймовірності наступний стрибок вже не за горами, і полягає в переході з кремнію на графен. Але це вже тема іншого топіку.

Чому сучасні процесори працюють на низьких частотах?????

Коментарі